× Урочисте відкриття конференції в Будинку Вчених.

Урочисте відкриття конференції в Будинку Вчених

9 года 11 мес. назад - 9 года 10 мес. назад #28 от Vestik
"Пізнавальний та перетворювальний потенціал історичної психології як науки" - так по-справжньому сміливо та амбіційно звучить тема ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, що розпочала свою роботу 5 лютого 2015 року.

Конференція приурочена до 150-тої річниці з дня заснування Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та присвячується пам`яті Іллі Григоровича Білявського, засновника та розробника історичної психології.



Головна ідея конференції – це залучення широкої аудиторії фахівців у галузі гуманітарних наук (психології, історії, соціології, політології, філософії, культурології, філології, соціальної роботи) до пошуку шляхів вирішення проблеми консолідації українського суспільства.

Зокрема, про це сказала у привітальному слові, оголошуючи початок роботи конференціі, доктор політичних наук, професор Дунаєва Л.М., директор Інституту інноваційної та післядипломної освіти, завідувач кафедри соціальної роботи.



Про те, що конференція має особливе сучасне звучання, зазначила у своїй промові доктор соціологічних наук, професор Подшивалкіна В.І., завідувач кафедрою соціальної і прикладної психології Інституту математики, економіки та механіки Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Науковець зауважила, що поняття міждисциплінарності в сучасній науці все частіше замінюється поняттям трансдисциплінарності. Щодо історичної психології, то саме ці два поняття, на думку вченого, складають засади розвитку історичної психології як науки, та просування її уперед як сучасного методу культурно-історичного дослідження.



Доктор мистецтвознавства, професор Маркова О.М., завідувач кафедри теоретичної і прикладної культурології Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової продовжила думку щодо трендовості історичної психології у мультикультурному просторі, наголошуючи на «…історично запрограмованій со-дії.. со-участі» науковців-культурознавців та представників психологічних наукових шкіл.



У президії оргкомітету ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції "Пізнавальний та перетворювальний потенціал історичної психології як науки" (зліва - направо): за трибуною – доктор психологічних наук Яремчук О.В., професор кафедри соціальної роботи Інституту інноваційної та післядипломної освіти Одеського національного університету імені І.І. Мечникова; доктор мистецтвознавства, професор Маркова О.М., завідувач кафедри теоретичної і прикладної культурології Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової; доктор політичних наук, професор Дунаєва Л.М., директор Інституту інноваційної та післядипломної освіти, завідувач кафедри соціальної роботи ОНУ імені І.І.Мечникова; доктор соціологічних наук, професор Подшивалкіна В.І., завідувач кафедрою соціальної і прикладної психології ОНУ імені І.І.Мечникова; кандидат психологічних наук Кременчуцька М.К., доцент кафедри соціальної допомоги та практичної психології ОНУ імені І.І.Мечникова; доктор психологічних наук Родіна Н.В., професор кафедри соціальної і прикладної психології ОНУ імені І.І.Мечникова; кандидат психологічних наук Каменська Н.Л., доцент кафедри загальної психології та психології розвитку особистості ОНУ імені І.І.Мечникова.


Доктор психологічних наук Яремчук О.В., професор кафедри соціальної роботи Інституту інноваційної та післядипломної освіти Одеського національного університету імені І.І. Мечникова у своєму докладі «Одеська школа історичної психології: напрямки розвитку» зупинилася на засадничих принципах та опорних конструктах Одеської школи історичної психології. Доповідач охарактеризувала науковий доробок Іллі Григоровича Білявського в змістовному та організаційному аспектах, виокремила основні змістовні блоки досліджень науковця та існуючі на тепер напрями досліджень його учнів і послідовників.

В урочистому відкритті конференції прийняли участь студенти та викладачі Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової. На відео: студентський колектив (К.Соляник, Є. Мельниченко, М.Безчастнов) виконує тріо для скрипки, віолончелі та фортепіано Габріеля Форе. Прозвучали романси у виконанні Кулієвої А.Я., доцента кафедри сольного співу ОНМА імені А.В.Нежданової, лауреата міжнародних конкурсів. За фортепіано – Книшова Т.О., в.о. професора кафедри сольного співу ОНМА імені А.В.Нежданової, дипломант міжнародних конкурсів.



До роботи конференції залучено громадські кола. Так, у відкритті конференції прийняли участь представник громадської організації «Одеський Інтелектуальний форум» Лариса Козловська. Робота конференції також широко висвітлюється засобами масової інформації.




Робочі моменти конференції:

На творчому доробку та науковій спадщині Іллі Григоровича Білявського зупинилася у своєму виступі кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної допомоги та практичної психології ОНУ імені І.І.Мечникова Кременчуцька М.К. Розповідаючи про І.Г. Белявського як методолога психолого-історичної реконструкції людського буття, вона наголосила на одному з базових положень концепції І.Г.Білявського щодо психологічного простору особистості, який є «…ґрунтом, передумовою і – одночасно - результатом культурного та історичного розвитку людства, через об'єкти культури та свідоцтва історії ми отримуємо доступ до можливості реконструювати психологічні особливості, риси і типи людей далеких і близьких століть…» М.К.Кременчуцька підкреслила, що Ілля Григорович був справжнім інтелігентом, незвичайно сильною людиною, і сила ця була в його вірі в людину і науку.

Своїми спогадами про співпрацю з професором Білявським І.Г. поділилися кандидат історичних наук Глєбов В.В., доцент кафедри міжнародних відносин, директор Інституту соціальних наук ОНУ імені І.І.Мечникова та кандидат психологічних наук Каменська Н.Л., доцент кафедри загальної психології та психології розвитку особистості ОНУ імені І.І.Мечникова.

Делай, как должно, и будь, что будет!

Пожалуйста Войти , чтобы присоединиться к беседе.

Время создания страницы: 0.275 секунд